qb coffee

Jak se dostal ArtBar k vlastní kávě? Díky podpoře od srdcařů z qb roasters.

qb

 

Nabídka od qb coffee roasters na připravení speciálního balíčku kávy pro ArtBar nás moc potěšila. Nejen pro to, že kávu u nich s největší péčí praží Janča Filová, spoluzakladatelka Divadla Druhý Pád, ze kterého ArtBar vzešel, ale i pro to, že je nám tento podnik blízký svou vizí a charakterem. Jsou to nadšenci, ze kterých se stali profesionálové v oboru.

 

I oni vědí, jak na tom kluby v dnešní době jsou, a tak nás neváhali podpořit tím, že nám nabídli supr kvalitní, ručně praženou kávu za velmi dobrých podmínek. 

 

Výběrová káva v ArtBaru chyběla, byla to oblast, kde jsme měli velké rezervy, ale nyní se můžeme pochlubit dvěma kvalitními výběry z Kolumbie a Ethiopie od lidí, kteří kávě dávají všechno.

 

Bohužel, v ArtBaru kávu nyní neochutnáš, s tím nic nenaděláme. Můžeš si ale mix těchto dvou káv objednat. Stejně jako zakoupením Cihly na zdi nebo Zázvorodky tím podpoříš ArtBar. Díky za to.

 

Pokud kávu miluješ, mrkni na qb, kde najdeš nabídku i pro největší kávové fanatiky.

 

        kafe-web

 

 


O pražírně

Jsme hlavně srdcaři. Pražírna qb coffee roasters funguje už osmý rok. Na podzim 2020 jsme přesídlili z jižní Moravy do Brna na Veslařskou 507/179. Pražíme výběrovou kávu, a to nejen kvůli chuti, ale také kvůli filozofii, kterou s sebou nese. Snoubí se v ní úcta k přírodě, péče o každou kávovou třešeň i férový přístup k farmářům a jejich zaměstnancům.

Pravidelně navštěvujeme spřátelené farmy v Hondurasu, kde jsme se naučili o kávě víc, než by nám mohly dát všechny knihy. A takto chceme do budoucna pokračovat dál, chceme poznat co nejvíce kávových oblastí a místních lidí, začít nejen spolupráce, ale hlavně přátelství. Vybíráme kávy podle dané sklizně a našich možností pražení. Naše kávová nabídka se netáhne napříč všemi zeměmi, za to v ní najdete kávy, kterým věříme a máme jejich chuť rádi.
 


O kávách

Obě jsou 100% arabica.

 h   HONDURAS  

Odrůda: Parainema&Obata
Zpracování: Washed
Farma: Jerusalen
Pražení: Světlé

 

Farma Jerusalen se 150letou tradicí leží na severozápadě Hondurasu. Její majitel a náš kamarád José Francisco Cuellar si zakládá na zodpovědném vztahu k přírodě. Proto jsou kávovníky pěstovány na malých plantážích, kolem kterých je zachován původní tropický prales. Ruční sklizeň kávových třešní probíhá od poloviny listopadu do března.

Káva Honduras Parainema&Obata má jemnou oříškovou chuť, plné tělo a díky washed zpracování i příjemnou aciditu.

 

e       ETHIOPIE        

Odrůda: Heirloom
Zpracování: Natural
Region:   Sidamo
Pražení: Světlé

 

Region Sidamo je jedna z hlavních kávových oblastí v Ethiopii. Tato káva je pěstovaná v nadmořské výšce 2300 m. Díky fermentaci při naturálním zpracování má příjemnou sladkou chuť po zralém ovoci a červených jablkách a výraznější aciditu. Je vhodná na espresso i na filtr.

Zpět do obchodu