O ArtBaru Druhý Pád

Proč si ArtBar zaslouží Tvou pomoc?

Protože jsme se už po dvou sezónách stali pevnou součástí brněnské klubové scény a rozdáváme našim návštěvníkům obrovské množství radosti a zábavy. Najdeš zde nejen koncerty, ale i stand-upy, divadlo, přednášky, karaoke, oldies párty, house párty, pubkvízy, do rána rozjeté techno, DnB, Psytrance... To vše v undergroundovém sklepním prostoru, kde důrazně dbáme nejen na kvalitu piva ale i toalet :).

kolaz48

Vznik a fungování tohoto klubu je opředen mnoha bájemi a legendami, ovšem nejdůležitější argument je ten, že od samého začátku vracíme veškerý zisk zpět do klubu. Nakupovali jsme lepší techniku i vybavení baru a proto nás celá situace okolo pandemie sráží do kolen. Budeme bojovat - ovšem potřebujeme Tvou pomoc.

Odměnou Ti bude zachování osobitého klubu s unikátním programem.
Lahví  Zázvorodky navíc podpoříš svou imunitu.

 

 

Jak ArtBar zvládá situaci?

Smyšlený pohled šířící paniku s prvky sci-fi na minutu

Hele na rovinu… je to na prd. Všichni zaměstnanci museli odejít rubat do uranových dolů a připravit tak republiku Czechia na nadcházející válku dronů. Pár stěžejních zůstalo a střídají se u šicích strojů a 3D tiskáren, aby podpořili odboj proti hrozícímu nebezpečí, zatímco snáší urážky od svého trochu šikmookého vůdce Miloša Z. D. Vejdra.

Large_bonfire  Kawah-Ijen-Volcano-4

Morálka však postupně upadá, zásoby horčicových brambůrek se tenčí a finanční rezervy vydrží ztěží do léta.
Do toho navíc, začínáme cítit závan totality. To slovačisko u koryta postupně zasekává drápečky do našeho galaktického ústavního pořádku a svou dvoumetrovou pomlázkou nahání lidem strach.
Musíme zachránit ArtBar, který jakožto jedno s posledních míst svobodného vyjádření, může v časech po Velké karanténě zvrátit chod českých dějin.

Realistický pohled šířící naději na 3 minuty

Hele na rovinu… je to opravdu složitá situace. ArtBar jsme vybudovali holýma rukama, téměř bez prostředků, ve sklepě, kde před námi nebylo kromě plísně a vlhkých stěn, prakticky nic. Jen díky obrovskému odhodlání několika statečných rytířů z divadla Druhý Pád bylo možné během 8 měsíců tvrdé lopoty přeměnit tento sklep na ArtBar. Vrchní velitelé Radys a Bóďa vložili do tohoto projektu mnoho svých zlaťáků a dodnes jim je tento klub nedokázal vrátit. O práci těch dvou ani nemluvě.

DSC_0052  DSC_0083-01

Na sociálních sítích jsme se odmlčeli téměř na měsíc. Potřebovali jsme odstup, abychom se rozhodli, kam a jak kráčet dál.

Zaplatili jsme všechny faktury a mzdy. Nájem za duben zmizel v nenávratnu a my doufáme, že po nás majitelé objektu nebudou chtít nájem za květen. Ale i kdyby ne... jsme schopni platit nezbytné náklady do září a z posledních peněz udělat velký nákup a pak budeme doufat, že to v září nějak půjde.

Risk jako prasátko - ale my věříme.

PT_prazdny sal

Rozhodně však čas, kdy bude zavřeno, nebudeme moct využít tak, abychom ArtBar nějak zvelebili nebo dali práci někomu z našich pracovníků. zkrátka na to nemáme.

A když už se bavíme úplně na rovinu… V ArtBaru jsme se vždy snažili dávat přes všední dny prostor různým druhům umění - přednášky, projekce, divadla, vernisáže, improvečery, apod. Mnohdy jsme však takové akce museli dotovat ze zisku z úspěšnějších víkendových akcí. Chtěli jsme našim návštěvníkům nabídnout co nejpestřejší kulturní program.

Pokud bychom však měli znovu otevřít a s nulou na účtu se do toho podnikání po 4 letech znovu opřít, budeme potřebovat tvou podporu a pomoc, abychom mohli zůstat nadále tím, čím jsme byli.

Jsme rozhodnuti zachránit ArtBar.

To místo, kde můžeš tančit do rána.
To místo, kde se můžeš vzdělat na přednášce.
To místo, kde se můžeš zasmát u stand-upu.
To místo, kde se cítíš svobodně.
To místo, které může jednou za pár let dostat Brno na mapu světa.

artbar_DSC0949

 

Zpět do obchodu